Bardzo niskie oprocentowanie lokat to jeden z głównych powodów, dla których Polacy szukają innych, równie bezpiecznych sposobów na zainwestowanie pieniędzy. Naturalnym kierunkiem dla osób dysponujących gotówką jest oczywiście zakup mieszkania. Boom budowlany skutkuje dużą podażą nowych nieruchomości na sprzedaż – a właśnie mieszkania z rynku pierwotnego są uznawane za najpewniejszą inwestycję. Szczególnie dużym zainteresowaniem prywatnych inwestorów w Katowicach cieszą się mieszkania na osiedlu Witosa. Dlaczego? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Nowe inwestycje deweloperskie przyciągają najemców

Zakup mieszkania w celu inwestycyjnym w większości przypadków oznacza chęć jego dalszego wynajmowania. Jest to znakomity sposób na osiąganie stałego dochodu pasywnego. Czynsz może również spłacać ratę kredytu, dzięki czemu zakup nieruchomości nie będzie stanowić dla inwestora żadnego wysiłku finansowego.

Znalezienie lokatora nie jest dziś jednak wcale taką prostą sprawą. Najemcy mają coraz wyższe wymagania odnośnie standardu. Chętnie wybierają mieszkania na osiedlach strzeżonych, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Dużą popularnością wśród najemców cieszą się oczywiście nowe nieruchomości. Mieszkania wchodzące w skład inwestycji deweloperskiej wyróżniają się bowiem bardzo dobrą jakością wykonania, przemyślanym, funkcjonalnym układem oraz – co również nie jest bez znaczenia – niskimi kosztami eksploatacji. Właśnie dlatego zakup mieszkania od dewelopera z myślą o jego późniejszym wynajmowaniu jest bardzo rozsądną i opłacalną formą inwestycji.

Najlepiej postawić na mieszkanie z atrakcyjną opłatą eksploatacyjną

Powód jest oczywisty. Brak konieczności wnoszenia opłat związanych np. z funduszem remontowym do spółdzielni czy wspólnoty, znacząco obniża koszty utrzymania lokalu. Dzięki temu właściciel może zaoferować mieszkanie w atrakcyjnej cenie wynajmu, co z pewnością przyciągnie zainteresowanych lokatorów.

Mieszkanie na osiedlu Witosa w Katowicach: trudno o lepszą lokatę kapitału

W stolicy Górnego Śląska właśnie powstaje nowe osiedle strzeżone: Bardowskiego 1. Ta inwestycja deweloperska budzi ogromne zainteresowanie wśród prywatnych nabywców, jak również osób szukających dla siebie pewnej inwestycji. Mieszkania, które zostaną oddane do użytku przez renomowanego dewelopera, firmę TDJ Estate, będą bardzo poszukiwane na rynku wynajmu.

Dużym atutem, zwłaszcza z punktu widzenia najemcy, są wspomniane już niskie koszty utrzymania. Bardowskiego 1 to mieszkania nowoczesne, doskonale zaizolowane, wyposażone w energooszczędne okna. Dzięki temu nie trzeba się obawiać wysokich rachunków za ogrzewanie.

Kolejną zaletą nowej nieruchomości jest lokalizacja. Bliskość centrum Katowic oraz terenów rekreacyjnych z pewnością przyciągnie uwagę młodych ludzi, w tym studentów, którzy przecież najczęściej decydują się na wynajmowanie mieszkania.

Nie bez znaczenia jest również bardzo nowoczesna, a jednocześnie funkcjonalna architektura osiedla. Bardowskiego 1 zaspokoi pod tym względem nawet wygórowane oczekiwania, stając się idealnym wyborem dla młodych, ambitnych ludzi, którzy szukają dla siebie efektownego mieszkania w atrakcyjnej cenie.

Doświadczeni inwestorzy nazwaliby Bardowskiego 1 „pewniakiem”, co oznacza, że nabycie mieszkania na tym katowickim osiedlu nie wiąże się z żadnym ryzykiem – również w dłuższej perspektywie. To bardzo dobry wybór dla wszystkich osób, które szukają bezpiecznej lokaty kapitału z gwarantowaną stopą zwrotu.