Od kilku lat obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania ofertą rynku nieruchomości. Wpłynęła na to dostępność niedrogich kredytów hipotecznych, a także coraz lepsza sytuacja ekonomiczna polskich gospodarstw domowych. Prywatni inwestorzy chcą zamieszkać w przyjaznym otoczeniu, które zapewni im wysoki komfort życia oraz możliwie najniższe koszty utrzymania. Z tego powodu szczególnie dużą popularnością cieszą się mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego. Takie powstają na katowickim osiedlu Witosa.

Dlaczego warto wybrać właśnie nowe mieszkanie?

Największą zaletą nowych mieszkań jest oczywiście to, że właściciel nie wnosi wysokich czynszów do spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty. Dzięki temu koszty utrzymania nieruchomości są znacznie niższe. To paradoks, że osoby mieszkające w blokach z wielkiej płyty czy starych kamienicach, płacą za swoje mieszkania nieporównywalnie więcej, niż właściciele lokali w tzw. nowym budownictwie.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których nawet osoby w starszym wieku decydują się na przeprowadzkę na nowe osiedle, gdzie będą płacić niższe rachunki, ale też mieć zapewniony o wiele wyższy komfort życia.

Mieszkania z aktracyjną opłatą eksploatacyjną to znakomite rozwiązanie szczególnie dla osób, które posiłkują się kredytem hipotecznym. Jego rata stanowi spore, comiesięczne obciążenie finansowe, dlatego rozsądnie jest ograniczać inne wydatki. Jednym z najlepszych sposobów jest właśnie nabycie mieszkania zlokalizowanego na terenie nowej inwestycji deweloperskiej. Przykładem jest Bardowskiego 1 na katowickim osiedlu Witosa.

Atrakcyjna oplata eksploatacyjna mieszkania to niejedyna zaleta

Panuje powszechne przekonanie, że na zakup nowego mieszkania mogą sobie pozwolić tylko najbardziej majętni inwestorzy. Tymczasem wybór takiej nieruchomości okazuje się być idealnym rozwiązaniem właśnie dla osób oszczędnych, które muszą pieczołowicie dbać o dobrą kondycję budżetu domowego.

Wyjaśnimy to na przykładzie nowego osiedla Bardowskiego 1 w Katowicach. Na inwestycję składa się 150 kameralnych i nowocześnie zaprojektowanych mieszkań. Jest to więc bardzo kameralne osiedle, stwarzające mieszkańcom komfortowe warunki do życia. Deweloper postawił na bezkompromisową jakość wykonawstwa, co będzie mieć bezpośrednie przełożenie na wysokość rachunków mieszkańców.

Chodzi tutaj przede wszystkim o izolację. Wiadomo, że to właśnie ogrzewanie generuje najwyższe rachunki związane z użytkowaniem nieruchomości mieszkalnej. Nabywcy lokali na Bardowskiego 1 nie muszą się tym martwić. Zastosowanie odpowiednio grubej warstwy izolacji ścian, fundamentów i dachu, energooszczędne okna oraz prawidłowe skierowanie budynku względem stron świata (maksymalizacja wykorzystania energii słonecznej) przekładają się na niskie rachunki za ogrzewanie – zwłaszcza w porównaniu z kosztami, jakie ponoszą właściciele lokali w blokach z wielkiej płyty czy kamienicach.

Warto zamieszkać na Bardowskiego 1

Za wyborem mieszkania w ramach nowej inwestycji deweloperskiej na osiedlu Witosa w Katowicach przemawiają nie tylko argumenty ekonomiczne. Bardowskiego 1 to także, a może przede wszystkim, bardzo wygodne miejsce do życia. Osiedle będzie nowoczesne i pięknie zagospodarowane. Atutem jest świetna lokalizacja – blisko centrum Katowic, ale jednocześnie w otoczeniu terenów zielonych.

Zakup mieszkania na osiedlu Bardowskiego 1 to rozsądny wybór, którego żaden właściciel nie będzie żałować. Zwłaszcza po przeanalizowaniu niezwykle niskich kosztów utrzymania lokalu. Zaoszczędzone pieniądze można przecież przeznaczyć np. na wakacje czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.