Katowice to znakomity przykład miasta, które w ostatnich kilkunastu latach zrobiło wielki postęp w dziedzinie architektury. Przyłożyli się do tego także deweloperzy, realizujący w stolicy Górnego Śląska ambitne projekty mieszkaniowe. Nowe nieruchomości w Katowicach wyróżniają się bardzo efektowną zabudową, która jednak nie stoi w sprzeczności z funkcjonalnością. W tę ideę doskonale wpisuje się Bardowskiego 1 – nowe miniosiedle w portfolio TDJ Estate.

Bardowskiego 1: nowoczesny minimalizm

Nowe nieruchomości powstające w Katowicach są do siebie bardzo podobne pod względem architektonicznym. Na ich tle bez wątpienia wyróżnia się właśnie Bardowskiego 1. Ta inwestycja powstaje na osiedlu Witosa i przykuwa uwagę pewną rzadko spotykaną dziś cechą: kameralnością.

W ramach inwestycji przewidzieliśmy zaledwie cztery budynki, w których znajdzie się łącznie 150 mieszkań. Idziemy więc pod prąd, ponieważ większość deweloperów stawia jednak na znacznie większe projekty. W przypadku Bardowskiego 1 zależało nam na tym, aby osiedle nie zaburzyło naturalnego krajobrazu tej pięknej okolicy i stworzyło idealne warunki do życia dla osób ceniących sobie ciszę, bliskie stosunki międzysąsiedzkie oraz dostęp do licznych miejsc rekreacji.

Projekt Bardowskiego 1 przygotowała jedna z najbardziej renomowanych śląskich pracowni architektonicznych. Cel był dość prosty: sprawić, aby nowe nieruchomości idealnie wpasowały się w ten urokliwy zakątek Katowic. Niewysoka zabudowa, minimalistyczny design, ale i wiele nowoczesnych akcentów stylistycznych – to znaki rozpoznawcze osiedla. Duże zainteresowanie inwestycją potwierdza, że taki kierunek przypadł do gustu osobom szukającym nowego mieszkania.

Miejsce przyjazne mieszkańcom i środowisku naturalnemu

Bardowskiego 1 ma sprzyjać odpoczynkowi po pracy, wychowywaniu dzieci i aktywności fizycznej. To główne cele, jakie sobie postawiliśmy, wsłuchując się w oczekiwania prywatnych inwestorów. W Katowicach brakowało nowej nieruchomości, która byłaby wręcz wymarzonym miejscem do życia dla rodzin, ale też seniorów. Tę lukę wypełnia właśnie nasza inwestycja.

Ponadto  wpisuje się ona w ekologiczny trend, ponieważ realizujemy ją z wykorzystaniem najnowocześniejszych, energooszczędnych materiałów, by zagwarantować mieszkańcom niskie rachunki za ogrzewanie. Osiedle zostanie przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, co przekłada się nie tylko na rozsądne koszty energii, ale także dobrą jakość powietrza.

Ogromnym atutem inwestycji jest otoczenie. Atrakcyjne tereny spacerowe, przyroda, ścieżki rowerowe, dobrze zorganizowana komunikacja publiczna – to wszystko ma znaczenie dla osób, które chcą korzystać z wielkomiejskich wygód, ale jednocześnie cieszyć się bliskością natury.

Istotnym argumentem dla rodzin z dziećmi jest również to, że na terenie nowego osiedla przewidzieliśmy przestronny, bardzo bezpieczny plac zabaw. Dzieci będą mogły się tam bawić pod czujnym okiem rodziców, z dala od ruchu ulicznego.

Funkcjonalny układ mieszkań

Efektowny design i dobra lokalizacja to bardzo ważne kryteria wyboru nowego mieszkania, jednak nabywcy muszą również mieć pewność, że konkretny lokal zapewni im komfortowe warunki i dobrze wpisze się w ich przyzwyczajenia oraz rytm dnia.

Projektując Bardowskiego 1 zwróciliśmy na to baczną uwagę, wykorzystując nasze wcześniejsze doświadczenia. Zadbaliśmy, by mieszkania wyróżniały się bardzo funkcjonalnym układem. Są przy tym korzystnie skierowane względem stron świata, co pozwala do maksimum wykorzystać potencjał darmowej energii słonecznej.

Nabywcy mieszkań będą mieć dużą swobodę aranżacyjną. Lokale zostaną wykończone w standardzie deweloperskim, z tynkami gipsowymi i cementowo-wapiennymi, posadzkami betonowymi oraz kompletem instalacji grzewczych i elektrycznych. Mieszkania są dostępne w różnych metrażach, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć lokal odpowiadający jego potrzebom i możliwościom finansowym.

Wygodny dojazd

Na funkcjonalność mieszkania, czy szerzej całego osiedla, ogromny wpływ ma też to, czy i w jaki sposób można się z niego dostać chociażby do centrum miasta oraz najważniejszych atrakcji. Pod tym względem Bardowskiego 1 spełni oczekiwania zarówno osób zmotoryzowanych, jak i korzystających z komunikacji publicznej czy jeżdżących na rowerze.

W bezpośredniej bliskości miniosiedla biegnie Drogowa Trasa Średnicowa. Autostrada A4 zapewnia szybki dojazd do innych miejscowości na terenie Górnego Śląska. Jednocześnie Bardowskiego 1 jest wolne od tłoku i hałasu generowanego przez samochody.

A propos samochodów: w ramach osiedla przewidzieliśmy podziemny parking, który rozwiązuje problem uciążliwego szukania miejsca postojowego i zabezpiecza pojazd przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Funkcjonalność to największa zaleta Bardowskiego 1. Ta nowa nieruchomość w Katowicach ma potencjał, by stać się wzorcowym projektem dla kolejnych realizacji deweloperskich. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami inwestycji oraz do odwiedzenia naszego biura sprzedaży przy ulicy Kijowskiej 44.